Afbeelding

Mogelijkheid grotere terrassen wordt blijvend

Bedrijven

DIEMEN - In de coronaperiode bood de gemeente Diemense horecaondernemers de mogelijkheid om een groter terras in te richten. De burgemeester heeft nu besloten dat die mogelijkheid blijvend is. 

Dat betekent dat een horecabedrijf een aanvraag kan doen voor zo’n permanent groter terras. Als die aanvraag voldoet aan de voorwaarden, kan daarvoor vergunning worden verleend. Het gaat om de terrassen van Grand Café Cheers, Het Wapen van Diemen, Drusius, Grand Café Deli en Café ’t Pandje.

ADVERTENTIE

Burgemeester Boog geeft aan dat de verruiming die sinds 2020 werd geboden, is aangeslagen: “Zowel de inwoners van Diemen als de horecaondernemers hebben laten zien dat de grotere terrassen in een behoefte voorzien. Ze dragen ook bij aan verdere verlevendiging van Diemen. Daarom zijn we gaan kijken of ze permanent kunnen worden. Uit onze analyse bleek dat de terrassen veilig en met weinig overlast functioneren. Er zijn niet of nauwelijks klachten ontvangen over de diverse grotere terrassen. Per situatie is daarnaast gekeken naar de specifieke omstandigheden. Het bleek dat we alle terrassen die in coronatijd zijn ingericht, kunnen omzetten in permanente terrassen. Daar horen uiteraard wel spelregels bij, want we willen overlast voorkomen.”

De horecaondernemers kunnen nu voor hun locaties een terrasvergunning aanvragen. Voor de looptijd wordt aangesloten bij de looptijd van de bestaande exploitatievergunning. Voor alle terrassen geldt dat de gemeente de vergunning in kan trekken als een ondernemer zich niet aan de voorschriften houdt of als er ernstige overlast is.

Uit de krant