Afbeelding
Foto: Ernie Buts

Studentencomplex aan Rode Kruislaan viert 50-jarig jubileum met grootschalige verduurzaming

Wonen

DIEMEN - Lieve de Key vierde op woensdag 5 februari de officiële start van de verduurzaming van het studentencomplex aan de Rode Kruislaan in Diemen. Deze renovatie, die eind vorig jaar startte en volgens de planning tot eind 2025/begin 2026 duurt, valt samen met het 50-jarig jubileum van het complex. Wethouder Marian Everhardt was aanwezig bij de bijeenkomst.

Het project omvat vijf woontorens die onderdak bieden aan 900 Nederlandse en internationale studenten. De renovatie, die gefaseerd wordt aangepakt, duurt ruim 1 jaar en richt zich op vergaande verduurzamingsmaatregelen en groot onderhoud.

ADVERTENTIE

Rienk Postuma, directeur Vastgoed bij Lieven de Key, licht toe: “We verbeteren niet alleen de energieprestaties, maar ook het wooncomfort en van onze bewoners.” 

Het project wordt uitgevoerd in samenwerking met Van Wijnen, met minimale overlast voor de bewoners en in nauw overleg met de bewonerscommissie van het studentencomplex. De studenten kunnen tijdens de werkzaamheden in hun woning blijven wonen.

Betere isolatie en duurzame energie

De werkzaamheden omvatten het vervangen van oude aluminium raamkozijnen door nieuwe geïsoleerde exemplaren met HR++ glas, extra dakisolatie met zonnepanelen, de installatie van moderne ventilatiesystemen in woningen en gemeenschappelijke keukens en het isoleren van de fietsenbergingen op de begane grond.

Afbeelding

Uit de krant

Tekstadvertenties