Energie voor Diemen.
D66 wil bouwen aan de toekomst van onze Diemense gemeenschap. Daar hoort ook bij dat we goed zorgen voor het klimaat en een schone planeet. Maar verduurzamen gaat niet alleen over het milieu: het betekent ook lagere energierekeningen en comfortabelere woningen. Daarom vinden wij het belangrijk dat we vasthouden aan onze ambities voor een duurzaam Diemen. Tegelijkertijd moet de energietransitie voor iedereen betaalbaar blijven. Alleen samen maken we Diemen duurzaam.
Concreet willen wij dat de komende raadsperiode de schep de grond in gaat voor het eerste duurzame warmtenet van Diemen. Als warmtebron benutten we de restwarmte van twee bestaande datacenters in en naast Diemen. Op die manier kunnen we grote delen van Diemen voorzien van warmte. De aansluiting op datacenters zien wij als een tijdelijke oplossing: we gaan zo snel mogelijk over op écht duurzame bronnen, zoals aardwarmte. Wij zouden het echter zonde vinden om in de tussentijd de restwarmte niet te benutten.
Een goed warmtenet vraagt regie en investeringen van de gemeente. Daarom gaan we aan de slag met het oprichten van een publiek warmtebedrijf, dat deels in handen is van de gemeente. Op die manier zitten we zelf aan tafel als het gaat om de kosten en leveringszekerheid van onze warmte. Zo bouwen we samen aan een duurzaam Diemen.