Gemeente: Ga stemmen op 18 maart
DIEMEN De gemeente Diemen houdt een communicatiecampagne om meer mensen naar de stembus te krijgen. De campagne is vooral bedoeld om jongeren te stimuleren hun stem uit te brengen bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart, maar uiteraard geldt de oproep voor alle stemgerechtigden.
Aanleiding is de lage opkomst bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. In 2022 ging in Diemen slechts 44,2 procent van de kiesgerechtigden naar de stembus, fors onder het landelijke gemiddelde van 51 procent. Landelijk onderzoek liet bovendien zien dat jongeren destijds het minst stemden van alle leeftijdsgroepen. De nieuwe campagne is sinds 2 maart met name zichtbaar op sociale media en op sandwichborden in de openbare ruimte.
De campagne richt zich op thema’s die voor jongeren herkenbaar en relevant zijn: wonen, sport en veiligheid. De thema’s worden uitgedragen door drie jonge inwoners van Diemen. Zij zijn het gezicht van de campagne, vertellen wat ze belangrijk vinden en sporen hun leeftijdsgenoten aan om op 18 maart te gaan stemmen. De Diemense campagne loopt ook in het Engels, omdat ook veel niet-Nederlandse inwoners tijdens deze verkiezingen mogen stemmen.
Met deze aanpak hoopt de gemeente de kiezers niet alleen te bereiken, maar ze ook meer te betrekken bij de thema’s in de lokale politiek. Behalve via buitenreclame en berichten op sociale media worden er ook flyers verspreid. Verder krijgen jonge nieuwe stemmers, die voor het eerst bij de gemeenteraadsverkiezingen mogen stemmen, een brief van burgemeester Boog thuisgestuurd. Hij roept Diemense jongeren op van hun stemrecht gebruik te maken: “Laat je stem horen. Als veel jongeren niet stemmen tijdens deze verkiezingen, geef je eigenlijk anderen meer invloed op de plannen van de gemeente.”
Op de avond van de gemeenteraadsverkiezingen, 18 maart, vindt er weer een bijeenkomst plaats waar de verkiezingsuitslag bekend wordt gemaakt. Die vindt dit keer plaats in De Omval en begint om 21.30 uur. Iedereen is welkom. De uitslagenavond wordt normaal gesproken in het gemeentehuis gehouden, maar omdat het gemeentehuis wordt verbouwd, wordt er dit jaar uitgeweken naar De Omval.