Uitbreiding blauwe zone in Diemen-Noord
DIEMEN Het college van burgemeester en wethouders van Diemen heeft besloten tot uitbreiding van de blauwe zones in Diemen-Noord. Vanaf 1 mei 2026 worden nieuwe gebieden toegevoegd aan de bestaande blauwe zone. Dit gebeurt op verzoek van bewoners uit de betreffende straten. De uitbreiding is het resultaat van meerdere bewonerspetities en sluit aan bij het beleid om parkeerdruk lokaal te reguleren.
De invoering van blauwe zones in Diemen-Noord gebeurt gefaseerd en op basis van draagvlak per straat of buurt. Daarom wordt telkens per gebied gekeken of er voldoende steun is onder bewoners. Dit maatwerk leidt soms tot verschuiving van parkeerdruk naar omliggende straten, het zogenaamde waterbedeffect. De gemeente erkent dat dit geen ideale situatie is, maar kiest bewust voor participatie en lokale besluitvorming.
Blauwe zones zijn bedoeld om de parkeerdruk te verlagen en langdurig parkeren door niet-bewoners tegen te gaan. In een blauwe zone mag men maximaal twee uur parkeren (tenzij anders aangegeven) met een parkeerschijf. Bewoners van het betreffende gebied kunnen een ontheffing aanvragen om langer te parkeren.
Het verkeersbesluit voor de uitbreiding wordt op 19 februari 2026 gepubliceerd op www.officielebekendmakingen.nl en ligt ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Bewoners hebben de mogelijkheid om bezwaar te maken tegen het besluit.
De gemeente Diemen wil het bewoners makkelijker maken om initiatief te nemen voor het aanvragen van een blauwe zone. Bewoners die overlast ervaren door hoge parkeerdruk kunnen een petitie starten.
3