Raad akkoord met woningbouw Buitenlust
DIEMEN De gemeenteraad is donderdag akkoord gegaan met het bestemmingsplan Buitenlust. De fracties van GroenLinks, Ons Diemen, D66, PvdA en de Ouderenpartij Diemen stemden voor het voorstel. De fracties van de VVD en de Onafhankelijke Partij Diemen stemden tegen het voorstel.
Het bestemmingsplan heeft tot gevolg dat er op het perceel aan de zuidoostkant van Buitenlust een woongebouw met 38 sociale huurwoningen gebouwd kan worden in twee bouwblokken met een hoogte van 3 en maximaal 5 lagen. De woningen komen op de plek van het voetbalveld en het basketbalveld.
De uitkomst van de stemming was geen verrassing. Tijdens de informatieve raadsvergadering op 21 september hadden de fracties van GroenLinks, D66, PvdA en de Ouderenpartij Diemen al aangegeven voor het voorstel te stemmen. De fracties van de VVD en de Onafhankelijke Partij Diemen maakten toen duidelijk tegen te zullen stemmen. De VVD en de Onafhankelijke Partij Diemen zijn niet tegen de bouw van sociale huurwoningen, maar vinden de locatie in Buitenlust niet geschikt. Zij zijn tegen verdichting in bestaande wijken.
De fractie van Ons Diemen voerde tijdens de informatieve raadsvergadering over Buitenlust het woord niet. Ons Diemen heeft zich in de periode voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2022 uitgesproken tegen verdichting in bestaande woonwijken.
Tijdens de besluitvormende gemeenteraadsvergadering van donderdag voerde fractie voorzitter Wim Advokaat van Ons Diemen wel het woord. Hij vertelde dat Ons Diemen er vorig jaar voor heeft gekozen om deel te nemen aan de coalitie. Hij vertelde dat het doel van Ons Diemen is om zo veel mogelijk te kunnen bereiken voor de inwoners van Diemen.
3