
Oproep colleges Diemen en Ouder-Amstel: 80 op Ring A10
DIEMEN - De gemeenten Diemen en Ouder-Amstel roepen minister Cora van Nieuwenhuizen op om de maximale snelheid op de A10 te verlagen naar 80 kilometer per uur. In een gezamenlijke brief maken de colleges duidelijk dat deze maatregel significant bijdraagt aan een betere luchtkwaliteit en de gezondheid van hun inwoners.
Diemen had deze wens al opgenomen in het coalitieakkoord en in Ouder-Amstel is een motie met deze strekking aangenomen door de gemeenteraad. Een recent RIVM-gezondheidsonderzoek naar de effecten van kortdurende blootstelling aan ultrafijnstof op omwonenden rond Schiphol is voor de colleges aanleiding om opnieuw bij de minister aan de bel te trekken. De hoeveelheid ultrafijnstof kan een kortdurend effect hebben op de gezondheid, blijkt uit dit onderzoek. Het gaat dan om kleine gezondheidsveranderingen die niet tot directe gezondheidsklachten hoeven te leiden. Voor mensen die gevoelig zijn voor de luchtkwaliteit, denk aan astmapatiënten, kan de verandering groter zijn.
De colleges vinden dat gezien de landelijke discussie over de uitstoot van stikstof en het verlagen van de maximumsnelheid hun oproep actueler is dan ooit. Ze benadrukken dat er een significante relatie is tussen de uitstoot van schadelijke stoffen en de maximumsnelheid. De ring A10 vormt een belangrijke Rijksweg in de gemeenten Diemen, Ouder-Amstel en Amsterdam en bevindt zich in binnenstedelijk en dichtbevolkt gebied. Ook de directe nabijheid van Schiphol verergert de concentratie van schadelijke stoffen in de lucht en draagt bij aan een ongezonde leefomgeving voor onze inwoners.
-
Daarom Diemen December Dagen worden vrijdag geopend
14:01
-
Gescheiden afval blijft gescheiden
11:19
-
Schietincident aan Rode Kruislaan
8:28
9
-
Tentoonstelling Kunstprijs Diemen wordt officieel geopend
22 uur geleden
-
Samenwerken tegen woonfraude en ondermijnende criminaliteit
1 dag geleden
-
Om eist 23 jaar cel voor moord op Diemenaar Vincent Jalink
2 dagen geleden
2
-
Presentje met gedicht voor laatste oudpapier-ophalers
2 dagen geleden
2
-
Schrijven voor jongeren bij schrijfmarathon Amnesty
2 dagen geleden
-
Partnerbijdrage Groeiende vraag naar mobiele boekhoudapps
2 dagen geleden
-
Inschrijven voor DiemerCross 2020 kan al
3 dagen geleden
-
HKD zoekt materiaal voor tentoonstelling 75 jaar vrijheid in Diemen
4 dagen geleden
-
SV Diemen gaat op bezoek bij Nieuw West United
4 dagen geleden
-
Dames SV Zeeburg ontvangen koploper
5 dagen geleden
-
Woning Burgemeester van Tienenweg niet beschoten, onderzoek gaat door
5 dagen geleden
-
Nachtelijke werkzaamheden Hartveldseweg
5 dagen geleden