
Parkeerontheffing blauwe zone vanaf 1 december alleen geldig in eigen buurt
AlgemeenDIEMEN - Vanaf 1 december 2022 zijn de parkeerontheffingen voor de blauwe zone alleen nog geldig voor de buurt waar men woont en niet meer voor de hele blauwe zone van Diemen. De nieuwe regels zijn vastgelegd in het aangepaste parkeerbeleidsplan dat op 9 september 2021 is vastgesteld door de gemeenteraad.
Vanwege het aanpassen van deze regels, komen alle bestaande ontheffingen te vervallen. Bewoners met een ontheffing moeten een nieuwe ontheffing aanvragen. Deze bewoners ontvangen medio september hierover een email met verdere informatie. De informatie over de nieuwe regels is ook te vinden op de website van de gemeente, www.diemen.nl onder de knop ‘Parkeren’.
De nieuwe regels komen voort uit gesprekken die de gemeente in 2020 heeft gevoerd met allerlei organisaties over het parkeerbeleid dat op dat moment al tien jaar oud was. Het parkeerbeleid moest aangepast worden vanwege allerlei ontwikkelingen zoals meer drukte in Diemen, het gebruik van elektrische auto’s, deelauto’s en andere zaken.
Daarnaast konden bewoners en bedrijven via een vragenlijst hun mening geven over het toen geldende parkeerbeleid en is onder andere ook gevraagd waar geparkeerd werd met een parkeerontheffing.
De uitkomsten van deze gesprekken en vragenlijst zijn verwerkt in het parkeerbeleidsplan en hebben geleid tot het aanpassen van de regels voor bewoners met een ontheffing in de blauwe zone.
Uit de gesprekken en vragenlijst is naar voren gekomen dat bewoners met een parkeerontheffing deze vooral gebruiken voor bijvoorbeeld het bezoek aan vrienden en familie en voor het parkeren vlak bij een ov-halte (zoals station Diemen Zuid en tramlijn 19), sporthal of -centrum.
Een ontheffing van de blauwe zone geldt nu nog voor een groot deel in Diemen waardoor de betreffende bewoners vrij makkelijk kunnen parkeren in Diemen.
Alleen is het zo dat de blauwe zone sinds 2019 meerdere keren is uitgebreid in Diemen. Vanwege de toegenomen drukte als ook de invloed van Corona waardoor meer thuiswerken plaatsvindt, is het aantal bewoners met een of meerdere ontheffingen toegenomen. Hierdoor is de parkeerdruk op sommige plekken in Diemen erg hoog.
Daarnaast gelden de huidige regels niet voor bewoners met een parkeervergunning. Zij mogen alleen parkeren in het gebied waarvoor de vergunning is afgegeven. Voor het parkeren in de blauwe zone moeten zij verplicht een blauwe parkeerschijf gebruiken met een maximale parkeerduur.
De gemeente wil deze ongelijkheid stoppen. Ook worden de ontheffingen vaak gebruikt voor het plekken die makkelijk bereikbaar zijn met fiets of met het OV wat weer leidt tot extra parkeerdruk in bepaalde buurten.
Aanvraag digitaal
De betreffende bewoners krijgen medio september een eerste email waarin ze worden geïnformeerd over de nieuwe voorwaarden. Bewoners hebben dan ruim de tijd hun aanvraag (digitaal) te kunnen doen. Voor de bewoners die een vergunning bezitten, verandert er niets. Zij kunnen zoals in de afgelopen jaren hun parkeervergunning verlengen voor 1 december 2022.







