
Elise Blad succesvol tijdens WK eenwieleren
AlgemeenDIEMEN - Elise Blad (20) uit Diemen heeft deze maand uitstekend gepresteerd tijdens het wereldkampioenschap eenwieleren in de Franse plaats Grenoble. Ze ging met goud naar huis!
Op het WK zijn diverse onderdelen op de eenwieler, zoals korte- en lange afstanden, hoog- en verspringen, freestyle, maar ook basketbal- en hockeywedstrijden. Aan het WK deden 1.200 deelnemers uit 41 landen mee.
Blad: “Ik heb vooral getraind op de lange afstanden. Op het WK heb ik twee gouden medailles gewonnen tijdens de marathonwedstrijd (een in mijn leeftijdsgroep en een in de overall ranking van alle vrouwen) en een zilveren op de 10 km (in mijn leeftijdsgroep). Op de 15 km ‘mountain climbing road race’ heb ik ook twee zilveren medailles gewonnen. De laatste wedstrijd vond ik het zwaarst. Deze wedstrijd ging 15 km alleen bergopwaarts, met een helling van 7 procent.”
Naast Elise deed ook een tweede deelnemer uit Diemen mee aan het WK in Grenoble: Lindsey Siebelink (20). Naast de twee dames uit Diemen waren er nog negen deelnemers uit Nederland. In totaal hebben zij dertig medailles gewonnen op het WK op de verschillende onderdelen. Elise Blad: “Ik doe al een jaar of tien aan eenwieleren. Ik ben lid van de vereniging De Kameleon Express in Almere. Lindsey is ook lid van die vereniging. Wij trainen dikwijls samen, dat is zowel erg gezellig als motiverend. Ook de andere eenwieleraars in Nederland ontmoeten we een aantal keren per jaar tijdens diverse gezamenlijke activiteiten en tijdens het jaarlijkse NK eenwieleren. Het is een kleine, maar heel gezellige sport.”







